skip to Main Content

Hogyan készüljünk a masszázsra?

Először is lehetőleg ne tele gyomorral, mert elég kellemetlen érzés lesz hasra feküdni a masszázs ágyon, főleg, ha a masszőr elkezd dolgozni a hátunkon. Érdemes tisztán érkezni, már amennyire ez megoldható. Masszázs előtt a szaunázás megengedett, sőt, jót is tesz mert jól előmelegíti és ellazítja az izmokat. Ilyenkor a masszőrnek könnyebb dolga van, hamarabb kezdheti a mély masszázst. Edzeni nyugodtan lehet masszírozás előtt, de masszázs után érdemes pár óra pihenőt tartani, mivel a kezelés is egy passzív edzés, csak a masszőr mozgatja az izmokat. Ezért van az, hogy izomlázat érezhetünk a masszázs után pár órával, vagy másnap.

Mit vigyünk magunkkal ha masszőrhöz megyünk?

Leginkább magunkat a megbeszélt időpontra. Érdemes olyan ruhába érkezni amiben kényelmesen tudunk távozni a kezelés után, persze egy üzleti tárgyalás előtt vagy után ez nem megoldható. Kérdés szokott lenni, hogy törölközőt, amire fekszik hozzon-e magával a páciens: Nem kell, mert kap mindenki tisztát, de ha valaki ragaszkodik a sajátjához, nyugodtan hozhatja. Mindenki maga döntheti el, hogy fürdőruhában, fehérneműben vagy ezek nélkül szeretne felfeküdni a masszázs ágyra, kinek mi a kényelmes.

Milyen masszázs kezelést kérjünk a masszőrtől?

Egy gyógymasszőr nagyon sok fajta masszázs kezeléshez érthet. Fájdalmaknál, egészségügyi problémáknál, sérüléseknél gyógymasszázs a javasolt. Akik sportolnak versenyszerűen vagy hobbi szinten azok inkább sportmasszázst szoktak igényelni. Ülő, álló és fizikai munkát végzők, rossz tartás és az egész napi görnyedés miatt is sokszor a sport és gyógymasszázst igénylik. Amennyiben fáradtak, kimerültek vagyunk és relaxálni szeretnénk akkor egy lágyabb, lassúbb ütemű relaxációs,nyugtató, lazító masszázst érdemes kérni. Egyénileg is ki lehet dolgozni mindenki számára a megfelelő masszázs technikát. Bátran merjünk szólni a masszőrnek az igényeinkről. Mindenki választhat, hogy krémmel vagy olajjal masszírozzon a masszőr.

Mit csináljak a masszázs alatt?

Engedjük el magunkat és lazuljunk. Ne legyünk szégyenlősek, a masszőr nem azért van, hogy a testi hibákat vizslassa, hanem, hogy segítsen a gyógyulásban, a regenerációban, a lazulásban és a relaxációban. Kényelmes pozícióban feküdjünk a masszőr kezei alatt, a kezünket lelógatva vagy test mellett tartva, esetleg fej alatt ha úgy kényelmes. Ezeket variálhatjuk is nehogy esetleg elzsibbadjon a kezünk a masszázs végére.

Masszázs után

Gyakran előfordul, hogy egy masszázs után ellazultnak, fáradtnak vagy akár fájdalmasnak érzi a testrészeit. Ennek az az oka, hogy az izmait a masszázsterapeuta megdolgozta. A masszázs után fejfájást vagy hányingert tapasztalhat. Masszázs után úgy is érezheti magát, mint aki végig csinált egy edzést.

Vannak, akik úgy gondolják, hogy a masszázsnak fájnia kell, hogy segítsen. De a masszázsnak nem kell fájdalmasnak lennie ahhoz, hogy hatékony legyen.

Ha a masszázsterapeuta túl erősen dolgozik, kérjen enyhébb kezelést. Időnként előfordulhat, hogy egy csomónak tűnő izomnak érzékeny pontja van. Valószínűleg kényelmetlen lesz, amíg a masszázsterapeuta kidolgozza. De ha fájdalmassá válik, szóljon.

Masszázs terapeuta kiválasztása

Más egészségügyi szakemberekhez hasonlóan fontos, hogy Ön tudatos fogyasztó legyen, ha masszőrt választ. Rendszeres ügyfeleim, visszatérő vendégeim jelezték, hogy bár sokan végeznek masszőri munkát, nagyon kevesen vagyunk, akik valódi egészségügyi masszőr végzettséggel rendelkezünk és a megfelelő gyakorlatunk is megvan ehhez a munkához. Egy képzett masszőr, technikák hatalmas eszköztárával rendelkezik, amelyekből az Ön igényei alapján lehet választani és az Ön visszajelzései alapján végzem és módosítom a masszázst.

A masszázsterápia biztonságos és hatékony minden korosztály számára. Ez nem csak egy jó közérzet javító módja annak, hogy kényeztesse magát. Ez egy hatékony eszköz, amely segít az egészsége és fizikai, illetve mentális állapota javításában, akár egy betegség utáni gyógyulási szakaszban van, akár teljesen egészségesen vesz igénybe frissítő, kondicionáló masszázst.

Miért válasszon engem?

  • Profi masszőr képesítésemet az Egészségügyi Továbbképző Intézetben szereztem meg.
  • A Budai Irgalmasrendi Kórházban, illetve a Hotel Gellértben végeztem masszőri munkát, majd a vállalkozásom beindításától saját szalonban dolgozom.
  • A szakmában sok éve dolgozom, küzdősport múlttal rendelkezem.
  • Fizikai erőnlétemet kondival, futással tartom karban.
  • Sportmúltamból kifolyólag erősebb testalkatú embereket is szívesen fogadok!
  • Sokféle masszázs típust sajátítottam el, és ezeket alkalmazom.
  • Luxusmasszázst is végzek, kedvező áron.
  • Sportmasszázs, kimozgatást és gyúrást is végzek.
  • Mindenkinél külön egyénre szabott masszázst tudok alkalmazni.
  • Csendes kertvárosi masszőr szalonban fogadom vendégeimet.
  • Ingyenes a parkolás.

Mit csináljak masszázs után.

(Beszéljük meg a következő alkalmat:) Igyunk minél több folyadékot és ha tehetjük pihenjünk rá még egy kicsit.

Sokszor előfordul, hogy el szeretnénk menni a masszőrhöz, de nem merünk, mert még vagy nem voltunk ilyen helyen, vagy szégyenlősek vagyunk a férfi vagy a női masszőr előtt is. Próbáljuk leküzdeni ezt az érzést. Nagyon sok esetet tapasztaltam, hogy évekig húzta valaki, hogy eljusson hozzám és mikor nagy nehezen rávette magát, a masszázs első fél órájában rájött, hogy felesleges volt az időhúzás: „bárcsak hamarabb eljöttem volna”.

Back To Top